امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

افزایش 12 درصدی نرخ حمل و نقل عمومی

15 اسفند 1394 کد خبر : 988613206
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اعلام بررسی افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر گفت: اعضای کمیسیون با افزایش متوسط 12 درصدی کرایه مترو و اتوبوس موافقت کردند.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ به نقل از انتخاب ، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اعلام بررسی افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر گفت: اعضای کمیسیون با افزایش متوسط 12 درصدی کرایه مترو و اتوبوس موافقت کردند.

به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، اقبال شاکری افزود: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه از جمله قطع مقطعی بیمه تاکسیرانان و تک نرخی شدن قیمت سوخت، اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند نرخ کرایه تاکسی به طور متوسط 15 درصد افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به این‌که با توجه به هزینه‌های تاکسی برای تاکسیرانان، نرخ تورم و افزایش قیمت‌ها، موضوع افزایش کرایه تاکسی در کمیسیون عمران بررسی شد، اظهار کرد: در نهایت به نرخی رسیدیم که با نرخ تورم همخوانی دارد و اعتراض کمتری را به دنبال دارد.

شاکری با بیان این‌که باید به این نکته دقت کنیم که هزینه‌های تاکسی هر سال افزایش پیدا می‌کند و تاکسیرانان فقط از طریق کار با تاکسی امرار معاش می‌کنند، تصریح کرد: به همین دلیل، در اعلام نرخ کرایه تاکسی باید وضعیت رانندگان تاکسی را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به این‌که مصوبه افزایش نرخ کرایه‌ها برای سال جدید، دیروز از شورای شهر راهی شورای عالی ترافیک شد تا در آنجا نهایی شود، اظهار کرد: ما باید قبل از سال 95 این مصوبه را به فرمانداری تهران ارائه کنیم تا آن‌ها روی این مصوبه نظر بدهند و در نهایت، برای قانونی شدن به استانداری تهران برود.

شاکری با بیان این‌که استانداری تهران در چه تاریخی این مصوبه را اجرایی و عملیاتی می‌کند مشخص نیست، تصریح کرد: چون معمولا مسوولان مربوطه برای خودشان ملاحظاتی را در نظر می‌گیرند تا بر اساس آن، نظر نهایی خود را اعلام کنند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر این‌که افزایش کرایه تاکسی تا زمانی که استانداری تهران نرخ‌های جدید را اعلام نکند، کاملا غیر قانونی است، خاطرنشان کرد: تا قبل از اجرای رسمی مصوبه جدید، کسی حق افزایش کرایه تاکسی را ندارد.
تگها: دلیجان افزایش, 12 درصدی, نرخ, حمل و نقل, عمومی, پیام دلیجان