امروز: پنج شنبه, 06 تیر 1398
محتوای خبر

پذیرایی از ۱۰ میلیون و ۲۰۹ هزار مسافر نوروزی در خراسان رضوی

14 فروردین 1395 کد خبر : 988613520
از 25 اسفند تا 12 فروردین ماه سال جاری؛

پذیرایی از ۱۰ میلیون و ۲۰۹ هزار مسافر نوروزی در خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تعداد مسافران نوروزی این استان از 25 اسفند تا 12 فروردین ماه سال جاری را 10 میلیون و 209 هزار و 692 نفر اعلام کرد.

 

به گزارش پیام دلیجان؛ به نقل از مشهد پیام، محمد حسن واحدی با اعلام این خبر گفت: از این تعداد شش میلیون و ۶۶۲ هزار و ۱۳۱ نفر مسافران مشهد الرضا (ع) بوده اند.

 
وی افزود: از کل مسافران نوروزی، هشت میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۴۰ نفر با وسایل نقلیه شخصی به این استان وارد شدند که مقصد پنج میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۰۸ نفر آنان مشهد بوده است.

 
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استان هم طی این مدت یک میلیون و ۲۲ هزار و ۶۸۵ نفر بوده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد کاهش داشته اند.

 
واحدی گفت: از این تعداد ۷۶۴ هزار و ۹۶۴ نفر زائرین حرم مطهر رضوی و مسافران مشهد بوده اند.

 
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: سیستم حمل و نقل ریلی استان هم در این مدت ۴۶۴ هزار و ۵۰۰ مسافر را به مشهد منتقل کرد که این تعداد نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش داشته است.

 
وی اظهار کرد: ناوگان هوایی هم ۲۱۷ هزار و ۱۶۷ مسافر را به این استان انتقال داد که از این تعداد ۲۱۶ هزار و ۲۵۹ نفر به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد وارد شدند.

 
به گفته سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی تعداد مسافران ورودی از طریق ناوگان هوایی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشت.

 
استان خراسان رضوی از پرترددترین استان های کشور است که تا دو روز قبل حدود ۹ میلیون تردد در جاده های آن ثبت شد و عمده آن مربوط به خودروهای شخصی بوده است.

 

انتهای پیام/
تگها: دلیجان, پذیرایی, از ۱۰ میلیون و ۲۰۹ هزار, مسافر نوروزی, در خراسان رضوی, پیام دلیجان