امروز: یکشنبه, 06 خرداد 1397
محتوای خبر

آیین معنوی اولین شب قدر در استان مرکزی برگزار شد

5 تیر 1395 کد خبر : 988614547

آیین معنوی اولین شب قدر با حضور اقشار مختلف مردم با شکوه خاصی در آستان امامزادگان، مساجد و حسینیه های استان مرکزی برگزار شد.


به گزارش پیام دلیجان؛ مردم موحد و مومن استان مرکزی از شامگاه جمعه در حالی که در یک دست قرآن کریم و در دست دیگر مفاتیح الجنان داشتند در اماکن مذهبی حاضر شده و تا پاسی از شب ندای الغوث الغوث و الهی العفو سردادند.


مساجد و اماکن مذهبی شاخص و آشنای شهرستان اراک از قبیل مصلی بیت المقدس، مسجد حاج آقا صابر، فاطمیه(س) ، الزهرا(س)، آقا ضیاالدین، حصار، علی ابن ابیطالب(ع)، سیدها، آقا شمس و کانون امام صادق(ع) شهرصنعتی پذیرای مردم مومن و ولایتمداری بودند که با کمال خضوع و خشوع در مقابل معبود خود به عبادت و بندگی پرداختند.
این آیین معنوی با قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر آغاز شد و شرکت کنندگان در آن با زمزمه اسماء ذات اقدس الهی از پیشگاه خالق بی‌همتا خواستند تا به برکت این شب مبارک، قلم عفو بر گناهان آنان بکشد.
شب گذشته در اولین لیالی قدر مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) اشعار و مرثیه‌هایی در غم شهادت علی مرتضی (ع) اولین امام شیعیان جهان قرائت کردند و اشک‌ها بر گونه‌های پیروان آن حضرت جاری شد.
در بسیاری از خیابان ها محلات شهرستان اراک از جمله خیابان شهید مصطفی خمینی و خیابان محسنی نیز شبیه خوانان با اجرای تعزیه شهادت حضرت علی (ع) به سوگواری برای اولین پیشوای شیعیان جهان پرداختند.
همچنین بسیاری از مردم مومن و روزه دار استان مرکزی از نقاط مختلف این استان با حضور در بقاع متبرکه شاخص استان مرکزی از قبیل آستان مبارک امامزادگان شاهزاده عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) اراک، شاهزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان، شاهزاده ابوطالب(ع) خمین، امامزاده سهل ابن علی(ع) آستانه و امامزاده بی بی فاطمه صغری(س) روستای سیاوشان آشتیان آیین احیای اولین شب قدر ماه رمضان جاری را برگزار کردند.
بر اساس روایت ها و احادیث ائمه اطهار(ع) شب نوزدهم ماه مبارک رمضان همزمان با شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) اولین شب قدر است و اقامه نماز قضا، قرائت دعای مجیر و جوشن کبیر دز این زمان از برکات و ثواب زیادی برخوردار است.
منبع ایرنا
انتهای پیام /
تگها: دلیجان, آیین معنوی, اولین, شب قدر, در استان مرکزی, برگزار شد, پیام دلیجان