امروز: جمعه, 29 تیر 1397
محتوای خبر

آیا کسی به خاطر فسادهای اخیر با حسین فریدون برخورد می‌کند؟

12 تیر 1395 کد خبر : 988614602

آیا کسی به خاطر فسادهای اخیر با حسین فریدون برخورد می‌کند؟

«آیا کسی به خاطر فسادهای اخیر با حسین فریدون برخورد می‌کند؟» رجانیوز با طرح این پرسش خاطرنشان کرد: رئیس سازمان بازرسی کشور از نقش و اصرار حسین فریدون، برادر حسن روحانی برای تصدی‌گری علی صدقی برای ریاست بانک رفاه سخن گفته است و اینکه علیرغم آگاهی از وجود پرونده سنگین اقتصادی با اصرار و رانت حسین فریدون به ریاست بانک رفاه می‌رسد.

 

به گزارش پیام دلیجان ؛ این روزها علی صدقی بخاطر فیش حقوقی معروفش برای همگان شناخته شده است. همچنین صفدر حسینی نیز با دلیلی مشابه معرف حضور همگان شده است و کسی هم منکر دوستی‌اش با اسحاق جهانگیری (که از وی با عنوان «دوست خوبم» یاد می‌کند و عکس‌های کوهنوردی مشترکشان را منتشر می‌کند) نیست.

در هفدهم آذر 93 همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد برگزار شد که از قضا آقای جهانگیری و حسین فریدون هم در پشت میز برگزار کنندگان این مراسم نشسته بودند. از جمله سخنان گفته شده در آن مراسم می‌توان به این جمله رئیس جمهور اشاره کرد که گفته بود «زیر میزی‌ها تبدیل به رومیزی شده» و از همگان خواسته بود تا با فساد و منشأ پیدایش فساد مبارزه کنند و همین جمله هم فردای آن روز به تیتر روزنامه آفتاب تبدیل شد.

برای همایش مذکور، آقای جهانگیری از رهبر انقلاب تقاضای پیامی می‌کنند. این روزها مرور مجدد این پیام رهبر انقلاب بسیار لازم است: «بسم‌الله الرحمن الرحیم... نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند. موفق باشید».

امروز همه منتظر اقدام قاطع و عملی و بدون ملاحظه از سوی رئیس جمهور برای مبارزه با فسادند و در ابتدا، اقدام لازم برای کسانی که پشت آن میز نشستند و برخلاف شعار پشت سرشان عمل کردند... حتی اگر برادر رئیس جمهور باشد.

 

منبع: رجا
تگها: آیا کسی, به خاطر, فسادهای اخیر, با, حسین فریدون, برخورد, می‌کند؟, پیام