امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

تاثیر مخرب‌تر استرس بر قلب زنان جوان

5 شهریور 1395 کد خبر : 988615119
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد استرس بر قلب زنان جوان مبتلا به بیماری‌های قلبی تاثیر مخرب‌تری دارد.

به گزارش پیام دلیجان؛ در این بررسی آمده است، تاثیر مخرب استرس بر قلب زنان جوان مبتلا به بیماری‌های قلبی چهار برابر بیشتر است.

گروهی از محققان آمریکایی در بررسی انجام گرفته روی 700 زن و مرد مبتلا به بیماری قلبی دریافتند در زنان 50 سال یا کمتر استرس باعث می‌شود کاهش جریان خون به قلب در آنان نزدیک به چهار برابر افزایش پیدا کند.

محققان آمریکایی همچنین با بیان اینکه کاهش جریان خون می‌تواند موجب بروز حمله قلبی شود، اظهار داشتند: این تاثیر در زنان بالاتر از 50 سال یا مردان مشاهده نمی‌شود.

دکتر «ویولا واکارینو» محقق ارشد این مطالعه، گفت: زنان جوان‌تر نسبت به مردان و زنان مسن‌تر در برابر تاثیر استرس‌ وارد شده به قلب آسیب‌پذیرتر هستند.

کارشناسان از مدت‌ها قبل در مطالعات خود دریافته بودند پس از حمله قلبی زنان بیش از مردان دچار آسیب می‌شوند اما به طور کامل علت آن مشخص نشده بود. اکنون ممکن است نتایج این مطالعه این ارتباط را بهتر توضیح دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، به گفته محققان استرس می‌تواند فاکتور کاملا مهمی در زنان مبتلا به بیماری‌های قلبی باشد هر چند فاکتورهای دیگر همچون شدت بیماری قلبی نیز نقش دارد.

 

منبع: ایسنا
تگها: تاثیر, مخرب‌تر, استرس, بر قلب, زنان جوان, پیام دلیجان