امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

تاخیر روند پیری با مصرف ویتامین D

10 آبان 1395 کد خبر : 988615728
مصرف ویتامین D در کنار همه مزیت ها، احتمال بروز بیماری های قلبی را نیز کاهش داده و روند پیری را به تاخیر می اندازد.

 

به گزارش پیام دلیجان به نقل از راه دانا؛ این ویتامین عاملی ضروری برای جذب کلسیم و فسفر در بدن، رشد استخوان ها، عملکرد صحیح عصبی و عضلانی و بهبود سیستم ایمنی بدن است. تحقیقات جدید نشان می دهد که ویتامین دی روند پیری را به تاخیر می اندازد

ویتامین دی، ویتامینی شناخته شده که در استخوان سازی و فعالیت عضلانی نقش اساسی دارد و برای همه شناخته شده است، براساس تحقیقات انجام شده این ویتامین در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها هم موثر است.

استقامتی متخصص غدد گفت: در بدن ما  این پروتئین ها حالت چین خودردگی  پیدا می کنند و تغییر ساختمانی می دهند  بعضی از مواد در بدن ما این  خوردگی ها  و چین و چروک ها را صاف می کنند و انفولدینک در صاف کردن این چین و چروک ها نقش به سزایی دارند.

این متخصص تصریح کرد: نقش ویتامین دی در سیسیتم ایمنی، باروری یک خانم، چاقی، حافظه واختلالات مغزی، پیشگیری از سندرم متابولیک، بیماری های قلبی و عروقی،  الزایمر، ام اس، دیابت نوع یک و دو، و حتی برخی ازسرطان ها نقش بسیار زیادی دارد.

 

اضافه می شود ویتامین D از آن دسته از ویتامین هایی است که نمی توان بدون تجویز پزشک مصرف کرد و برای مصرف آن حتما نیاز به آزمایش وجود دارد و اگر دوز این ویتامین در بدن زیاد شود باعث سمی شدن بدن و صدمات جبران ناپذیر می شود.

 

انتهای پیام/
تگها: تاخیر, روند پیری, با مصرف ویتامین D, پیام دلیجان, اخبار دلیجان