امروز: یکشنبه, 06 خرداد 1397
محتوای خبر

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس: دولت باید سریعاً قانون اقدام متقابل را اجرا کند

14 آذر 1395 کد خبر : 988616259

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دولت باید سریعاً قانون اقدام متقابل را اجرا کند، قانون اقدام متقابل دولت را موظف می‌کند که فعالیت‌های هسته‌ای را به نقطه اول بازگرداند.

 

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: نقض برجام به دفعات توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته و گزارش کمیسیون امنیت ملی نیز به خوبی نشان داد از زمان امضای برجام تاکنون بارها و بارها نقض پیمان توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تصویب تمدید تحریم‌های ایران در کنگره آمریکا نقض آشکار برجام است، تصریح کرد: امروز دولت باید سریعاً قانون اقدام متقابل را اجرا کند، قانون اقدام متقابل دولت را موظف می‌کند که فعالیت‌های هسته‌ای را به نقطه اول بازگرداند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بعضی خواهان قانون نویسی دوباره هستند، قانون نویسی دوباره ضرورتی ندارد، زمانی که قانون وجود دارد، نوشتن طرح سه فوریتی صرفاً برای مجاب کردن افکار عمومی است، طرح سه فوریتی مصوبه پشت مصوبه است و نباید اجازه داد مصوبه روی کاغذ بماند، نمایندگان باید به وظایف نظارتی خود عمل کرده و از دولت بخواهد اقدام متقابل را انجام دهد.

سلیمی گفت: امروز کسانی که می‌گفتند ما با گفت‌وگو آمریکایی‌ها را سر عقل آوردیم، باید ماهیت آمریکایی‌ها برایشان روشن شده باشد، باید بداند این موجود، موجود بد عهدی است که از پشت خنجر می‌زند.

وی با اشاره به اینکه در قصه برجام ایران با عجله رفتار کرد، بیان داشت: باید بپذیریم در قصه برجام عجله کردیم، درست این بود که گام به گام اقدامات را پیش ببریم تا طرف مقابل این‌گونه بد عهدی نمی‌کرد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس اظهار کرد: در عین حال که اصل مذاکره مورد تایید بوده و هست، اما باید در برجام همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند تضمین‌های قطعی و کتبی اخذ می‌کردیم.

سلیمی افزود: خبرهایی که امروز از کاخ سفید می‌رسد نشان می‌دهد نباید با پرونده‌های ملی که سرنوشت کشور را دگرگون می‌کند، احساسی برخورد کرد، برخورد احساسی با این نوع پرونده‌ها آسیب‌زا است، باید بیشتر دقت کرده و عاقلانه تصمیم بگیریم.

وی بیان داشت: ایران نزدیک دو سال است که فعالیت‌های هسته‌ای و پیشرفت در این عرصه را متوقف کرده، چه طور می‌توانیم اورانیوم‌های غنی شده را باز گردانیم و عقب‌ماندگی‌های این دو سال را جبران کنیم.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس اظهار داشت: امروز روز وحدت و انسجام است، خوشبختانه امروز همه به نقشه دشمن مسلط شده‌ایم، باید با وحدت و انسجام حقوق خود را از دشمنان پس بگیریم.

سلیمی تصریح کرد: همه باید برای احقاق حق کشور هم صدا شویم که خوشبختانه این هم صدا شدن امروز تحقق یافته و به نقطه مثبتی تبدیل شده است.

 

انتهای پیام/87002