امروز: پنج شنبه, 06 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

ظریف طی یادداشتی در نیویورک تایمز: غیرقابل اعتماد بودن آمریکا کاملا قابل پیش بینی است

20 آذر 1396 کد خبر : 988619450

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری بدعهدی های آمریکا در قبال تعهدات بین المللی، از اروپا خواست با همراه شدن با آمریکا در تضعیف برجام اشتباه گذشته خود را تکرار نکند.

 

به گزارش پیام دلیجان به نقل از  راه دانا؛ محمد جواد ظریف با انتشار یادداشتی در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، ضمن یادآوری بدعهدی های آمریکا در قبال تعهدات بین المللی از جمله برجام و توافقنامه آب و هوایی پاریس، از اروپا خواست با همراه شدن با دولت آمریکا در تضعیف برجام اشتباهات گذشته را تکرار نکند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، در بخش هایی از این یادداشت آمده است: متاسفانه طی یازده ماه گذشته، پاسخ دولت ترامپ به حسن نیت ایران تنها خشم و قهر بوده است. اما غیرقابل اعتماد بودن آمریکا- از توافق پاریس درباره تغییرات آب و هوایی گرفته تا بیت‌ المقدس- کاملا قابل پیش‌بینی است.

وزیر خارجه ایران در ادامه با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در گذشته و همراهی کشورهای اروپایی پس از اقدام داوطلبانه ایران در توقف غنی‌سازی هسته‌ای به عنوان یک اقدام اعتمادساز، اعلام کرد امیدوار است اروپا این بار اشتباه گذشته خود را تکرار نکند و با آمریکا همراه نشود.
تگها: ظریف طی یادداشتی در نیویورک تایمز, اعتماد بودن, آمریکا, کاملا, قابل پیش بینی, است, پیام دلیجان