امروز: چهارشنبه, 28 آذر 1397
محتوای خبر

هیچ کار فرهنگی باارزش‌تر از اردوهای جهادی نیست/ آمادگی وزارت بهداشت برای حمایت از اردوهای جهادی پزشکی

20 تیر 1394 کد خبر : 988611120

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از سازمان بسیج جامعه پزشکی، دکتر سیدحسن هاشمی، درباره حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی اظهار داشت: محوریت اصلی در اردوهای جهادی با سازمان بسیج جامعه پزشکی است که در این اردوها فعال هستند و ما قدردان این حضور هستیم.

 

وی افزود: از نظر ما هیچ کار فرهنگی باارزش‌تر از اردوهای جهادی نیست و در این سفرها است که لایه‌های عمیقی از انسانیت ظاهر می‌شود و روابط عمیق‌تری هم شکل می‌گیرد، به همین دلیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمادگی خود را برای حمایت مادی و معنوی از این اردوها اعلام کرده و هزینه برای این حوزه را البته با رعایت صرفه‌جویی ارزشمند می‌داند.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس تصریح کرد: بهترین بازدهی و منفعت در دوران انقلاب و دفاع مقدس از حرکت‌های جهادی منشأ داشت و این نشان‌دهنده باارزش بودن حرکت جهادی است که باید مورد حمایت قرار بگیرد.

 

افتخار به عضویت در بسیج جامعه پزشکی

هاشمی افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از روسای دانشگاه‌های ما با افتخار عضو بسیج جامعه پزشکی هستند و در اردوهای جهادی حضوری فعال دارند، مانند اردوی سراسری که در یزد اجرا شده بود. 

 

وی خاطرنشان کرد: همکاران ما در وزارت‌خانه مانند معاونت فرهنگی و دانشجویی باید در کنار سازمان بسیج جامعه پزشکی قرار بگیرند و همکاری‌ها و حمایت‌های لازم را در برگزاری اردوهای جهادی پزشکی داشته باشند.

 

انتهای پیام/