امروز: چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398
محتوای خبر

۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان علمی كاربردی استان مركزی جذب بازار کار شده اند

1 شهریور 1394 کد خبر : 988611441

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از دیار آفتاب، سید عبدالعلی ذوالانواری سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردی واحد استان مركزی روز شنبه در جمع خبرنگاران در اراک گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی جزء دانشگاه های نسل سوم و دانشگاه مهارت محور است.

 

 

ذوالانواری با اشاره به اینکه تجربه امروز بشری ثابت کرده است که دانشگاه های آموزشی و پژوهش محور، کارایی لازم را ندارد اظهار کرد: در این راستا نسل سوم دانشگاه ها مهارت محور تاسیس شدند.

 

وی در واقع دانشگاه علمی کاربردی را دانشگاهی مهارت محور و کار آفرین عنوان کرد و افزود: با موفقیت های که این دانشگاه داشته است در آینده شاهد نسل چهارم دانشگاه که حکمت آفرین و ارزش محور هستند خواهیم بود.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی كاربردی واحد استان مركزی گفت: در این دانشگاه دوره های پودمانی را رونق دادیم تا از مدرک گرایی فاصله بگیریم.

 

وی ادامه داد: به منظور تحقق این مهم و برای اینکه بتوانیم نیازهای جامعه تحقق ببخشیم دوره ها را به شکل بسته های علمی و مهارتی به مردم آموزش می دهیم.

 

ذوالانواری اظهار کرد: در راستای رفع نیاز بازار کار دانشگاه علمی کاربردی با بخش خصوصی فعالیت داشته است در این خصوص در تلاش هستیم سهم ۵۴ درصدی مشارکت با بخش خصوصی را به ۷۰ درصد افزایش دهیم.

 

وی اضافه کرد: هم اکنون حدود ۱۵ هزار دانشجو در ۲۳ مرکز دانشگاه علمی کاربردی مشغول تحصیل هستند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی كاربردی واحد استان مركزی با بیان اینکه ثبت نام دانشگاه از ۲۱ تا ۲۹ مرداد ماه انجام شده است گفت: به دلیل استقبال دانشجویان ثبت نام تا چهار شنبه چهار شهریور ماه تمدید شده است.

 

وی یادآور شد: در مهرماه در ۵۹ رشته و ۱۰۴ کدرشته محل در دانشگاه بیش از هشت هزار و ۵۰۰ دانشجو را در در چهارگروه آموزشی صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر دانشجو پذیرش می کند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی كاربردی واحد استان مركزی گفت: حدود ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی كاربردی واحد استان مركزی جذب بازار کار شده اند.

 

انتهای پیام/ک