امروز: پنج شنبه, 04 بهمن 1397
محتوای خبر

جناح ها با ارائه لیست برای انتخابات خبرگان چوب حراج به آبروی خود می زنند

5 شهریور 1394 کد خبر : 988611478

به گزارش پیام دلیجان، مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار در گفتگو با صبح محلات در پاسخ به چرایی ارائه لیست از طرف احزاب سیاسی کشور برای کانیداتوری مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان رهبری سیاسی به معنای حزب بازی نیست ولی نقش تعیین کننده و اثر گذار در انتخاب رهبر به عنوان حساس ترین نقطه سیاسی نظام جمهوری اسلامی دارد.

 

وی در ادامه افزود: در حقیقت مجلس خبرگان رهبری برای روز مبادا تعیین کننده رهبر و قله سیاست نظام جمهوری اسلامی است و به همین دلیل و با توجه به حساسیت بالا باید به استحکام و بنیه مجلس نیز توجه ویژه شود.

 

طائب توجه به جنبه‌های علم، تقوا و بصیرت برای انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را لازم دانست و گفت: مجلس خبرگان جایی نیست که بخواهیم کسی را به خاطر جناح بازی و سیاسی بازی به آنجا بفرستیم.

 

رئیس قرارگاه عمار در تشریح سه صفت مورد نیاز برای خبرگان رهبری گفت: منتخب مجلس خبرگان باید در درجه اول مجتهد و مجتهد شناس در درجه دوم عامل به عمل و عامل به تقوا باشد و از روی هوا و هوس به کسی رای ندهد و در درجه سوم بصیرت، بینش و تشخیص نسبت به افراد داشته باشد.

 

وی در ادامه با اشاره به حضور افراد بی بصیرت در دوره های قبلی خبرگان رهبری گفت: در خبرگان های گذشته افرادی بودند که عالم بودند و تقوا هم داشتند اما به علت فقدان بصیرت افرادی را پس از امام برای رهبری معرفی کردند که تجربه نشان داد اشتباه کردند.

 

طائب در پایان اظهار داشت: در خبرگان داستان جناح ها مطرح نیست و جناح‌هایی که لیست ارائه می‌کنند با آبروی خود بازی می‌کنند و مردم در انتخابات خبرگان با دید و عمل سیاسی شرکت نمی‌کنند و به دنبال سیاست دینی هستند و به دیانت، علم و بصرت توجه می‌کنند.

 

انتهای پیام/ک