امروز: چهارشنبه, 04 اردیبهشت 1398
محتوای خبر

جشنواره رویش برای اولین بار در استان مرکزی برگزار می شود

7 مهر 1394 کد خبر : 988611601

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از اراک امروز، "محسن نجفی" رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی گفت: جشنواره منطقه ای رویش با حضور مخترعین و مبتکرین چهار استان مرکزی، اصفهان، قم و چهارمحال و بختیاری آذر ماه امسال همزمان با هفته پژوهش در اراک برگزار می شود.

 

نجفی اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشی به جوانان و شناسایی اختراعات برتر و تسهیل مسیر حرکت آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت است.

 

وی با اشاره به این نکته که این جشنواره برای اولین بار در استان مرکزی برگزار می شود افزود: جشنواره با مسئولیت بنیاد نخبگان استان مرکزی، به میزبانی دانشگاه صنعتی اراک و همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی و دیگر نهادهای استان برگزار خواهد شد.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی ادامه داد: جشنواره رویش شروع مسیر حمایت از اختراعات برگزیده است واختراعاتی که در این جشنواره به تایید هیات داوران برسد در سطح سه طبقه بندی می شوند و پس از گذراندن مراحل بعدی برگزیدگانشان به سطوح دو و سپس یک راه می یابند. اختراعات در سطوح مختلف به تناسب سطح  می توانند از تسهیلات بنیاد نخبگان برای توانمندسازی بهره مند شوند.

 

وی بیان کرد: ثبت نام برای شرکت در این جشنواره از ۱۵ مهرماه در سامانه www.sabtenam.bmn.ir آغاز می شود و تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد. پس از آن تا ۲۰ آبان ماه مرحله اول داوری ها انجام می شود و از میان طرح های معرفی شده به دبیرخانه، طرح های برتر برگزیده می شوند و ۱۵ و ۱۶ آذرماه امسال در جشنواره حضور می یابند.

 

انتهای پیام/ک