امروز: چهارشنبه, 03 بهمن 1397
محتوای خبر

وزارت کشور شهرداری ها را به حال خود رها کرد

3 بهمن 1395 کد خبر : 988616923

شهردار شهر نراق با گلایه از عدم توجه وارت کشور به شهرداری ها گفت: وزارت کشور شهرداری ها را به حال خود رها کرده است.

به گزارش پیام دلیجان؛ حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران و تخریب کامل و گسترده آن که منجر به شهادت عده تعدادزیادی از آتش نشانان فداکار شهرداری تهران گشت هشدار جدی درباره بافت های چندین ساله نراق است.

 

 

 

 

 


آنچه زنگ خطر آن در گذار از این مقطع بیشتر از گذشته به گوش می رسد، وجود بافت های شهری فرسوده فاقد امکانات ایمنی و مستعد برای بحران زایی در شهرهاست.

شهر باستانی نراق از توابع شهرستان دلیجان استان مرکزی با قدمتی 2000 ساله است که از مجموع 140 هکتاری شهر،20 هکتار آن مجموعه کالبدی بافت تاریخی است.


این شهر تاریخی با ویژگی های خاص از معماری دوره ایلخانی، سلجوقی و قاجاریه پیروی می کند و دارای 100منزل و ابنیه تاریخی مطرح و ارزشمند است که گردشگران بسیاری را به سوی خود می خواند.


وزارت کشور شهرداری ها را به حال خود رها کرد


شهردار شهر نراق با گلایه از عدم توجه وارت کشور به شهرداری ها گفت: وزارت کشور شهرداری ها را به حال خود رها کرده است.


محمود مرادی شهردار شهر نراق در خصوص وضعیت بافت شهری نراق گفت: در شهر نراق ساختمان های مرتفع نداریم.


مرادی با اشاره به اینکه بخش تاریخی شهر نراق فرسوده است اظهار کرد: این مکان ها به دلیل اینکه ارزش تاریخی دارد باید حفظ شود.


وی با بیان اینکه در خصوص تجهیزات آتش نشانی و نیروی انسانی در مضیقه هستیم بیان کرد: وزارت کشور شهرداری ها را به حال خود رها کرده بخصوص شهرداری های کوچک کمتر مورد توجه هستند.


شهردار شهر نراق با بیان اینکه شهرداری ها در تامین حقوق  پرسنل خود ناتوان هستند بیان کرد: در این شرایط چطور می تواند به ارائه خدمت و سایر موارد توجه کنند.

 

 

 

انتهای پیام/
تگها: شهردار نراق, وزارت کشور, شهرداری ها