امروز: یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
محتوای خبر

ادغام سازمان تربیت بدنی و جوانان اشتباه بود/ راه‌اندازی سازمان مجزا برای جوانان

6 مرداد 1394 کد خبر : 988611291

 

به گزارش پیام دلیجان، به نقل از جهان بین، محمود گودرزی در سفر به استان چهارمحال و بختیاری گفت: نگاه صِرف به ورزش های قهرمانی و اختصاص صِرف بودجه ها به این بخش در سازمان ورزش و جوانان وجود ندارد.

 

وی افزود: سازمان ورزش و جوانان وارث ۲ مفهوم عمده ورزش های قهرمانی و توسعه زیر ساخت هاست که در دولت های گذشته به هر قیمتی و در هر منطقه ای در خصوص فضاهای ورزشی کلنگ زنی شده است که با توجه به اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی این سازمان که نیمی از آن سهم فدراسیون هاست در ۴۰ یا ۵۰ سال اخیر نمی توان به ۴ هزار پروژه نیمه رها شده ورزشی رسیدگی کرد.

 

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: در چهارمحال و بختیاری ۲۵ طرح ورزشی مصوب شده است که ۶ پروژه آن در سال های گذشته افتتاح شده، ۴ پروژه هم امسال افتتاح می شود و مابقی آنها در سال های آینده افتتاح خواهد شد.

 

گودرزی خاطرنشان کرد: تلفیق ۲ سازمان تربیت بدنی و جوانان در دولت قبل بدون مطالعه بود زیرا در حوزه جوانان از کارکرد ۷ معاونت بزرگ در این تلفیق کاسته شده است.

 

وی گفت: درصدد هستیم سازمان مجزایی برای ازدواج جوانان تعریف کنیم، هم اکنون ۱۷ دستگاه موظفند در امر جوانان برنامه ریزی و حمایت کنند.

 

وزیر ورزش و جوانان هشدار داد: مقدار زمان گفتمان در خانواده ها در ۴۰ سال قبل نزدیک به ۶ ساعت بوده است اما امروز این زمان به ۲۵ دقیقه کاهش یافته و بیشترین وقت جوانان صرف فعالیت در فضای مجازی و شبکه های تلویزیونی می شود که این موضوع خطر بزرگی برای نسل جوان کشور ماست.

 

انتهای پیام/