امروز: شنبه, 27 بهمن 1397
محتوای خبر

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس

11 اردیبهشت 1393 کد خبر : 9886170

به گزارش پیام دلیجان،به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ، در واکنش به حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی، حضور وی را باعث بر هم خوردن آرامش محیط‌های علمی و دانشگاهی دانست.

وی با بیان اینکه جریانی در دولت عامدانه به دنبال ایجاد بلوا و آشوب در مجامع علمی است، گفت، این جریان به هیچ‌وجه دغدغه دانش و منویات مقام معظم رهبری را ندارد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به اقتصاد و فرهنگ در سال 93 تأکید کرد و افزود، اقتصاد دانش‌بنیان یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود که باید بدان توجه ویژه داشت اما متأسفانه شاهدیم امروز برخی اقدامات نه تنها در جهت تحقق این موضوع نیست بلکه برخلاف آن نیز حرکت می‌کند.

سلیمی ادامه داد، آقایان دانشگاه را با کلوپ سیاسی اشتباه گرفته‌اند، دانشگاه مهد علم و تفکر است اما نباید محل جولان احزاب سیاسی باشد؛ دانشجو باید سیاسی باشد اما ورود جناح‌ها به فضای سیاسی دانشگاه‌ها به نفع دانشجویان نیست.

وی با بیان اینکه دانشجویان به صورت مستقل فعالیت سیاسی انجام می‌دهند تصریح کرد، دانشگاه نباید تبدیل به محل فعالیت احزاب سیاسی شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی طی سؤالاتی از سیدمحمد خاتمی پرسید که در دوره فتنه چه موضع‌گیری‌ داشته‌اید؟ چرا برخی هشت ماه کشور را به آشوب کشیدند؟ چرا شما در آن ایام به وظیفه خود عمل نکردید.

سلیمی به مسئولان دانشگاه‌ها توصیه کرد که به جای انجام کار تشکیلاتی خاص و پیگیری دغدغه احزاب از فرصت به دست آمده برای علم‌آموزی بهره ببرند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین از مسئولان دستگاه قضا خواست تا با فتنه‌گران به صورت قاطع و قانونی برخورد کنند.